Genel Güncel

17 Yıllık Tecrübesi İle Ümit Aruk Pvc Sektöründe Örnek Projelere İmza Attı!

Sektöründe 17 yıllık bir tecrübe hizmet veren Nur Panjur’un sahibi girişimci iş adamı Ümit Aruk, faaliyet verdikleri alanlar hakkında gazetemize söyleşide bulundu.

17 Yıllık Tecrübesi İle Ümit Aruk Pvc Sektöründe Örnek Projelere İmza Attı!

Merhaba Ümit Bey öncelikle biraz kendinizden bahsedebilir misiniz? Ticarete nasıl atıldınız?

1990 Ordu Fatsa Doğumluyum. Eğitim sürecini Fatsa’da tamamladıktan sonra 2004 yılında İstanbul’a gelerek PVC kapı ve pencere sistemleri mesleğine başladım.  Aralıksız olarak çeşitli firmalarla faaliyet gösterdim. 2013 yılından itibaren kendi firmamız olan Nur Panjur’u kurarak müşterilerimize hizmet vermeye başladık.

İşe başlarken, biz bu işin sadece ustalığını değil aynı zamanda ticaretini de yapmayı düşünerek yol izledik. Bu işin ticaretini yaparken de dört kardeş olarak yol aldık.

PVC kapı ve pencere sistemleri alanında ne tür hizmet vermektesiniz?

PVC kapı ve pencere sistemlerinin içinde alüminyum doğrama, cam balkon ve sürme sistemleri, ofis bölmesi, kış bahçesi ve giyotin, pergola, fotosel kapı, panjur sistemleri, küpeşte sistemleri, otomatik ve galvaniz kepenk, giydirme cephe, sineklik, duşa kabin, tadilat ve dekorasyon alanlarında hizmet vermekteyiz.

Mesleğinizin ince noktası veya uygulama noktasında ne tür bir süreç işliyorsunuz? Bu alanda sizlerin mesleğinizi yapmanızda zorlandığınız ya da problem yaşadığınız oldu mu?

Müşteriye işi düzgün bir şekilde aktarmak ve uygulama sırasında da bunu göstermek gerekiyor. Bu noktada ekip arkadaşlarınız çok iyi olmalı ve ekip çalışmasına yatkın olmalıdır. Ufku açık bir meslek olduğu için aynı projede fiyat aralığının birbirinden farklı olmasının önde gelen sebepleri ürünlerin açılım biçimine, duruşuna, malzemesinin türü ve kalınlığına bağlıdır.

Küresel salgın olan koronavirüs birçok sektörü etkisi altına aldı. Pandemi sürecinin sizin sektörünüze bir etkisi oldu mu?

Türkiye olarak ve dünya olarak Covid-19 salgınından hepimiz etkilendik. Kimi sektörler çok fazla etkilenirken kimi sektörlerde pandemiyi fırsata çevirdi. Borsanın hareketlenmesinde dolayı malzemelerin son bir yılda özelliklede inşaat sektörünün genelinde yaklaşık %140 gibi fiyat artışları oldu. Bundan dolayı da insanların alım gücü azaldığı için müşterilerimize hizmet vermekte güçlük yaşadık.

Uygulamaların binaya herhangi bir zararı veya ağırlık bazında yükü oluyor mu?

Kompozit cephelerde veya cam cephelerde aksine hafiflik katıyor. Aynı zamanda binanın daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Binadan dışarda ve uzak mesafede uygulandığı için binayla da uygulama arasında taş jönü diye bir malzeme kullandığımız zaman bina daha uzun ömürlü oluyor. Çünkü su hiçbir zaman bina ile temas etmiyor. Bu ürünlerde ortalama olarak kullanımına göre 30 ile 50 yıl arasında dayanabilir.

Hangi bölgelerde müşterilerinize hizmet vermektesiniz?

Üretim tesisimiz İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde bulunmaktadır. Türkiye geneline hizmet vermekteyiz. Karadeniz bölgesine yoğun talep olduğundan dolayı ayda birkaç sefer sevkiyat ve montaj ekibimiz bölgenin farklı illerine gitmekte olup, müşterilerimize hizmet vermektedir.

Ümit bey, ticaretten edindiğiniz bilgi ve deneyimleri nasıl değerlendirirsiniz? Bu sektöre yeni başlayacak olanlar için bir öneriniz var mı?

İnsanları daha rahat tanır olduk. İşinizi yaptığınız zaman zaten maddi olarak kazanıyorsunuz. Ancak ticaretin bana kazandırdığı tabi ki kardeşlerimle birlikte, daha çok insan tanıdık ve çevre edindik. Her gün farklı insanları tanımak ticaretin bana verdiği en güzel şey.

Ticarete giren girişimci kardeşlerim, öncelikli olarak müşterilerinize ürün satmaktan ziyade kaliteyi satmalı ama sanatınızı da müşterilerinize sunmalısınız.

Ticaret yapacak ve ustalık yapacak kardeşlerime önerim altına imza attığınız projelerde yaptığınız iş size utanç değil gurur vermelidir.

Tel: 0 (532) 740 67 52

Sabit Tel: 0 (216) 429 27 92

Web: www.nurpanjur.com

Mail: nurpanjurr@gmail.com

Adres: Mevlana Mahallesi Veysel Karani Caddesi No 226/A  Sancaktepe / İST.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL