Güncel İstanbul

18. Geleneksel Hikâye Yarışması sonuçlandı

Ümraniye Belediyesi tarafından, bu yıl 18. si düzenlenen; sanat ve edebiyat dünyasında marka hâline gelen Geleneksel Hikâye Yarışması sonuçları belli oldu.

18. Geleneksel Hikâye Yarışması sonuçlandı

Her yıl düzenlediği yarışmalarla sanat ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler ve eserler kazandıran Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 18. si gerçekleştirilen Geleneksel Hikâye yarışmaları sona erdi. Yetenek sahibi kişilerin eserlerinin kültür ve sanat dünyasına kazandırılması açısından büyük öneme sahip yarışmaya, ülkemiz edebiyat ve sanat çevrelerinin yanı sıra yurt dışından da katılımlar gerçekleşti. Bu yıl Hikâye yarışmasına 1.686 adet hikâye gönderildi. Alanında uzman bir edebiyatçı ve akademisyen kadronun seçici kurulunda bulunduğu yarışmada uzun süren değerlendirmeler sonunda, dereceye giren eserler belli oldu.

Ümraniye Belediyesi “Serbest” Konulu 18. Geleneksel Hikâye Yarışması Sonuçları

18. Geleneksel Hikâye Yarışması seçici kurulu:
Prof. Dr. Durali YILMAZ
Prof. Dr. Fatih ANDI
Prof. Dr. Hasan AKAY
Prof. Dr. Mehmet SAMSAKÇI
Alim KAHRAMAN
Özcan ÜNLÜ
Mesut ÖZDEMİR

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen, “Serbest” konulu 18. Geleneksel Hikâye Yarışması Seçici Kurulu, yaptığı değerlendirmede, 1. 2. ve 3. olan eserleri ve 10 mansiyon eseri belirledi.

Yarışma sonucunda isimleri belirtilen katılımcıların eserlerine ödül ve mansiyonların verilmesine oy birliği ile karar verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL