Güncel Siyaset

Ahmet Eşref Fakıbaba resmen İYİ Parti’de!

Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti’den ve milletvekilliğinden istifa etmesinin ardından İYİ Parti’ye katıldı.

AKP’den ve vekillikten istifa eden Ahmet Eşref Fakıbaba, İYİ Parti lideri Meral Akşener TBMM ‘de grup toplantısında konuşmasına başlamadan önce kürsüdeki yerini aldı. Konuşmalardan önce Fakıbaba’nın rozetini bizzat kendisi takan Akşener, Fakıbaba’yı teveccühle karşıladı.

“TEK SEBEBİM MİLLETİME DUYDUĞUM HİZMET AŞKIDIR”

TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Fakıbaba yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Öncelikle böylesine coşkulu, heyecanlı, davası, vatan millet sevdası olan sizlerle beraber olmaktan ve aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 20 yıllık bir siyasetçi olarak samimiyetle söylüyorum. Siyasete ilk kez başlıyor gibi heyecanlı hissediyorum. Uzun yıllarını Anadolu’nun çeşitli yerlerinde hekimlik ve yöneticilik yaparak insanlığa hizmet için kendini adamış, siyaseti halka hizmet olarak gören bir kardeşiniz olarak bugün burada olmamın tek sebebi milletime duyduğum hizmet aşkıdır” dedi.

AKŞENER: “KORKAĞA EĞİLMEDİK, BÜKÜLMEDİK, YENİLMEDİK”

Partisinin grup toplantısında söz alan Akşener ise, “Biz bundan 5 yıl önce onları uyarmıştık. İyilerin yolu medeniyet yoludur demiştir. İşte bu yüzden yolumuza çıkan hiçbir korkağa eğilmedik, bükülmedik,  yenilmedik.

Bay kriz ve üstün yetenekli ekonomi ekibi nedeniyle ekonomi can çekişiyor. Ülkemizi yapboz tahtasına çeviren bu ekonomi yönetimi yeni bir zihni sinir deneyini ülkeye yaşatıyor. Merkez Bankası olmayan bir ülke deneyi. Son zamanlarda varlığı zaten meçhul olan Merkez Bankası, geçtiğimiz günlerde 150 baz puanlık faiz indirimine gitti.

Bay krizin keyfi uğruna 85 milyonun geleceğiyle oynanıyor. Siz Sayın Erdoğan’ın faize karşıyım sözlerine bakmayın, bu dünyada faizi en çok seven kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bir yandan faizle savaşıyorum yalanıyla milletimizi meşgul ederken, bir yandan milletimizin bütçesini faiz lobisinin ayaklarına seriyor.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL