Güncel Yurt

Antalya’da Katliam Var: 8 köpek Zehirlenerek Öldü

Antalya kent merkezinde bir hafta içinde 8 köpeğin şüpheli ölümü tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

Antalya’da Katliam Var: 8 köpek Zehirlenerek Öldü

Olay, Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Meydankavağı Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgi ve iddiaya göre, 9 Ağustos Salı gününden bu yana 8 köpeğin öldüğünü dile getiren mahalle sakinleri hayvanların kasıtlı olarak zehirlendiğini düşünüyor. Ayrıca, Muratpaşa Belediyesi yetkilileri 1551 Sokak’taki iki parkta zirai zehir tespit edildiğini belirten bir uyarı yazısı asarak tedbir amacıyla parkları 15 gün süreyle kapattı.

Köpeklerin ölümüyle ilgili ise polis ekipleri tarafından soruşturma başlatıldığı ve ölen hayvanlar üzerinde otopsi yapıldığı ancak sonucun henüz açıklanmadığı öğrenildi.

Öte yandan Sol Haber’e göre bir mahalle sakini ise köpek ölümleriyle ilgili, “Her gün pek çok köpeğin feci şekilde can çekişerek ölmesi hepimizi derin üzüntüye boğdu. Yıllardır bu mahallenin bir parçası olan ve çok sevilen köpeklerin zehirlenerek yaşamdan koparılması adeta yas havası yarattı. Bu köpekler her apartmanın verdiği yiyeceklerle yaşamına devam eden, çocukların sevgilisi, dünya tatlısı canlılardı.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL