Güncel İstanbul

Arvas’tan 30 Ağustos mesajı: “Zafer inananlarındır”

İBB Meclis Üyesi Arvas, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Arvas’tan 30 Ağustos mesajı: “Zafer inananlarındır”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Ekonomisi ve Sendikalar Komisyonu Başkanı Hamdullah Arvas, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında bir mesaj yayımladı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Arvas, “Zafer inanlarındır. Başta Başkomutanımız ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

HAMDULLAH ARVAS KİMDİR?

1982 yılında Van’da doğdu. Lise eğitimini Sancaktepe Aziz Bayraktar İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Arvas, Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde MBA Bölümü’nde tamamlamıştır.Refah Partisi Mahalle Gençlik Kolları’nda başlayan siyasi hayatı sırasıyla; Fazilet Partisi Gençlik Kolları ve AK Parti’nin kurulmasıyla beraber AK Parti Kurucu Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ile devam etti.

2009 ve 2014 yıllarında yapılan Yerel seçimlerde 2 dönem üst üste Sancaktepe ilçesinden Meclis Üyesi seçilen Arvas bu süreçte aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcılığı ve Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Yaklaşık 10 Yıl belediyedeki görevlerini icra ettikten sonra 24 Haziran 2018 yılında yapılan genel seçimlerde Milletvekili aday adayı olmak üzere bu görevlerinden istifa etti.

Son olarak 31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt ilçesinden Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi seçilen Arvas hâlen bu görevlerine devam etmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Arvas, aynı zamanda 2011 yılında Kurucu Başkan olarak faaliyete geçirdiği SİMMDER (Sancaktepe İmam-Hatipliler Derneği)’in 6 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıştır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL