Güncel Siyaset

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Başörtüsü Tepkisi

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Başörtüsü yarasını sonsuza dek kapatacak adımı atıyoruz” diyerek duyurduğu kanun teklifine bir tepkide MHP Lideri Devlet Bahçeli’den geldi.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na Başörtüsü Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin salonundan yayınladığı ‘buluşma’ videosunda “Başörtüsü yarasını sonsuza dek kapatacak adımı atıyoruz” dedi ve “Kanun teklifimizi TBMM’ye sunacağız. CHP Grubu, eksiksiz, amasız, fakatsız ve yüreklice bu kanunun arkasında duracaktır. Saray’ın da samimiyet turnusolu bu. Bakalım onların tutumu ne olacak.” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞÖRTÜSÜ AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarının ardından bir tepkide MHP cephesinden geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Kılıçdaroğlu’nun söylemlerine kınayarak, “Başörtüsünü istismar etmenin bir manası yoktur.” diyerek şöyle konuştu:

”Bu çözülmüş bir meseledir. Böyle bir yasa TBMM’ye geldiğinde MHP geçmiş dönemde başörtüsü konusunda vermiş olduğu Meclis kararının arkasında durur yeni karara da ihtiyaç olmadığını söyler. Eğer Sayın Kılıçdaroğlu başörtüsü meselesine bu kadar hassasiyet gösteriyorsa milletvekillerinden başlasın başörtüsüne.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL