Güncel İstanbul Sultanbeyli

BAŞKAN TİMUR: “EN AKTİF ŞUBELERDEN BİRİYİZ”

ŞEGAFED Sultanbeyli Şube Başkanı Yasin Timur, düzenlediği kahvaltı programında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Timur, “28.08.2022 Pazar günü saat 18:00’da PROF. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenecek olan ‘Cennet Mekan’ şehitlerimizi ve gazilerimizi anma programına tüm halkımızı davet ediyorum.” dedi.

BAŞKAN TİMUR: “EN AKTİF ŞUBELERDEN BİRİYİZ”
Şehit Yakınları, Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu (ŞEGAFED) Sultanbeyli Şube Başkanı Yasin Timur, 28 Ağustos’ta düzenleyecekleri “Cennet Mekan Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi Anma” programı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Kahvaltılı programda gazetecilerin sorularını cevaplayan Başkan Timur, ŞEGAFED’in kuruluşuna yönelik, kısa bir açıklama yaptı. Timur, “Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar (ŞEGAFED) Federasyonu, 96 derneğin birleşimi ile 2018 yılında Kurucu Genel Başkanımız Gazi Caner Dalkalı, Başkanlığında Ankara’da kurulmuştur. Kuruluş amaçlarımızdan birkaçını şöyle özetleyebilirim. Önceliğimiz vatanı uğruna canını veren şehitlerimizin aileleri, yine vatanı uğruna çarpışan ve yaralanarak gazi olan kahramanlarımız ve yakınları ile geleceğimiz dediğimiz korunmaya muhtaç çocuklarımızın hem manevi hem de maddi olarak yanlarında olmak ve sosyal kaynaşma sağlamak. Aslında üç hassas konuda devletimiz, onları kimseye muhtaç etmiyor. Biz daha çok sosyal anlamda ön plana çıkıyoruz. Bir de her şeyi devletimizden beklemek yerine bizde elimizi taşın altına koyalım diye bu yola çıktık. Türk insanı gururlu ve onurludur. Zorda olsa bile kolay kolay kimseden bir şey istemez. Bunun farkında olan Genel Başkanımız ve tüm birimlerimiz, bir nevi iletişim görevi üstlenmiş durumda. Türkiye’nin birçok il ve ilçeleri ile birlikte İstanbul’da da şubeler açmaya başladı. İstanbul Anadolu yakasında birkaç ilçe de kuruluş aşamasında olan ŞEGAFED’in şu an en aktif olan şubelerinden biriyiz. İnşallah faydalı projelerle çok daha fazla aktif hale geleceğiz.
 
‘TÜM VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR’
 
Şehit Yakınları, Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonu (ŞEGAFED) Sultanbeyli şube Başkanı Yasin Timur, 28.08.2022 Pazar günü saat 18:00’da düzenleyecekleri ‘Cennet Mekan’ Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi anma programına tüm vatandaşları davet etti. Birçok Milletvekili, bürokrat, siyasetçi, STK temsilcileri, iş insanlarının da olacağını dile getirerek “Tüm vatandaşlarımız davetlidir.” dedi.
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL