Güncel İstanbul

Başkan Yener’den Marmara Depremi Mesajı

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) Genel Başkanı Cesim Yener Marmara Depremi’nin 23. yılında yayımladığı mesajında hayatını kaybedenleri rahmetle andı.

Başkan Yener’den Marmara Depremi Mesajı

UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener, Marmara Depreminin 23. yılında yayımladığı mesajında hayatını kaybedenleri rahmetle andı. 17 Ağustos 1999’da yaşanılan depremin acısını hala yüreklerde hissettiklerini vurgulayan Başkan Yener mesajında ise şu ifadelere yer verdi:

“23 yıl önce meydana gelmesine rağmen her 17 Ağustos’ta aynı acıyı derinden hissediyoruz. Ülkemizin en büyük deprem felaketi olan o karanlık gecede, on binlerce insanımız hayatını kaybetmiş, yaralanmış ve evsiz kalmıştır. Marmara Depremi’nin üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen ne kayıplarımızı unuttuk ne de acılarımız azaldı.

Unutmamalıyız ki, bilgi eksikliği depremden daha büyük bir tehlikedir. Afetlerden korunmak ve meydana gelecek zararları azaltabilmek için afet bilinci yüksek bir toplum oluşturmak hepimizin vazifesidir.

Bu sözlerle birlikte 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 17. yıl dönümünde ülkemizde ve tüm dünyada böyle felaketler yaşanmamasını temenni ederken, depremde hayatını yitiren canlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL