Güncel İstanbul

Başkan Yıldırım’dan vatandaşa aşure ikramı

Ümraniye Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla kaynattığı aşureleri, Alemdağ Caddesi üzerinde gerçekleşen etkinlikle binlerce kişiye ikram etti.

Başkan Yıldırım’dan vatandaşa aşure ikramı

Ümraniye’de Alemdağ Caddesi üzerinde, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu. Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın katılımıyla vatandaşlara hazırlanan aşureler ikram edildi. Gerçekleşen program dâhilinde binlerce kişiye aşure dağıtılırken, Muharrem ayı genelinde ise ilçede 4 farklı noktada yaklaşık 50 bin kişilik aşure dağıtılmış olacak.

Program dâhilinde üretilen aşureler kaynatılırken, Başkan İsmet Yıldırım önlük giyerek aşure yapımına katıldı. Hazırlanan aşureler vatandaşlara ikram edildi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Muharrem ayının 10. gününde aşure gününde yine Alemdağ Caddesi’nde dostlarla beraberiz. Aşure bizim hem dinimizde hem de gelenek ve göreneklerimizde beraberlik ve birlik içerisinde olmamız için güzel bir gün, yani bayram günü. Bir taraftan da Hazreti Hüseyin efendimizin’de şehit edilmesinden dolayı da ciddi bir hüznümüz var. Cenab-ı Hak Hüseyin efendimizin ve şehit olan diğer sahabenin hepsine gani gani rahmet eylesin. Nice bu günlerde buluşmak üzere. birlik ve beraberliğimiz daim olsun inşallah.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL