Güncel İstanbul

Çekmeköy’de dehşet! Aybaş, “Tekel bayileri bu ülkede silahtan daha tehlikeli öyle mi?”

Çekmeköy’de 2 sürücünün arasında çıkan ve tekel bayine kadar taşan yol verme kavgasına tepki gösteren Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, “O tekel bayisi saat 22’den sonra 1 adet bira satsa 215 bin TL para cezası yiyor, vatandaş silahla geziyor. ” dedi.

Olay saat 00.30 sıralarında Çekmeköy’de yaşandı. Edinilen bilgi ve iddiaya göre cadde üzerinde ilerleyen bir otomobil sürücüsü ile panelvan minibüs sürücüsü arasında yol verme tartışması yaşandı. Otomobil sürücüsü daha sonra alışveriş yapmak için cadde üzerindeki tekel bayisine girdi. Panelvan minibüsün sürücüsü de arkasından geldi. Sürücüler arasında çıkan sözlü tartışmanın ardından, tekel bayii sahibi tarafların dışarı çıkmasını istedi. Ancak bayiden çıkarak bir süre uzaklaşan öfkeli sürücü, bu kez de eline pompalı tüfek alarak tekel bayine yeniden geldi.

Ortalığın savaş alanına döndüğü olayda, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis ekibinin müdahalesine rağmen kontrol altına alınamayan sürücü ve yakınları arbede yaşandı.

Yaşanan kargaşa cadde üzerinde de devam ederken, kavga eden taraflar araçlarına bindiği sırada ise hızla ilerleyen bir kamyonet, panelvan minibüse çarptı. O anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

AYBAŞ, “ÜLKENİN ÇİVİSİ ÇIKTI!”

Yaşanan olaya tepki gösteren Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, “İstanbul çekmeköyde yol verme kavgası kaçan vatandaşın tekel bayisine sığınması ve arkasından içeriye girenleri pompalı tüfeklerle ortalığı dağıtması. Ülkenin çivisi çıktı. O tekel bayisi saat 22’den sonra 1 adet bira satsa 215 bin TL para cezası yiyor, vatandaş silahla geziyor.

Vatandaş ruhsatsız silahla serbestçe geziyor, tehlike saçıyor. Ruhsatsız silah taşımanın cezası ise adli para cezası 100 gün üzerinden 2 bin TL. fakat ruhsatı olan vergisini peşin ödeyen üretimi yasal olan ürünü sayıyor. Tekel bayileri bu ülkede silahtan daha tehlikeli öyle mi? dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL