Güncel Teknoloji

ChatGPT’nin uygulaması, Türkiye’de kullanıma sunuldu

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT uygulamasının, Türkiye’deki kullanıcılara açıldı.

ChatGPT’nin uygulaması, Türkiye’de kullanıma sunuldu

iOS kullanıcılarına yönelik olan geliştirilen ChatGPT, Türk kullanıcılara da sunuldu. Uygulamaya giriş yapıldığında tarayıcı sürümüne benzer bir arayüzle karşılaşılıyor. Daha sonra  ekranın alt kısmında bulunan mesaj kutucuğu aracılığıyla komutlarınızı oluşturmaya başlayabiliyorsunuz. Türkçe dilinde ChatGPT’yi kullanmak için hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda, Apple’ın konuşma tanıma özelliğinden ve OpenAI’nın açık kaynak konuşma tanıma sistemi Whisper’dan yararlanarak sesli komut imkanı da sunuyor

Kullanıcıların ChatGPT’nin sohbet geçmişini kaydedip verdiğiniz yanıtları modeli eğitmek için kullanabileceğini unutmamak önemlidir. Eğer bu özellik aktifse, uygulama üzerinde gerçekleştirdiğiniz sohbetleri daha sonra masaüstü sürümünde de bulabilirsiniz. Sohbet geçmişi kaydetme özelliğini kapattığınızda ise veri paylaşımı sona erer.

Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulamada, ChatGPT Plus adında bir uygulama içi satın alma seçeneği bulunmaktadır ve bu seçenek 20 dolarlık bir ücretle sunulmaktadır. OpenAI, ilerleyen dönemde ChatGPT’nin Android sürümünü de piyasaya sürmeyi planlamaktadır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL