Güncel Yurt

Cips skandalı: Paketten ölü fare çıktı… BİM’den konuyla ilgili açıklama geldi!

Son birkaç gündür sosyal medyada içerisinden fare çıkan cipsin gündem olması nedeniyle konu ile ilgili BİM tarafından açıklama yapıldı.

Yozgat’ta kız öğrenci yurdunda kalan bir grup arkadaş, doğum günü kutlaması için BİM şubesinden alışveriş yaptı. Kutlama için hazırlık yapan öğrenciler, cips paketini tabağa boşalttıkları anda poşetten fare ölüsü çıktığını iddia ettiler. Daha sonra tabakta ki görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşan öğrenciler, konu ile ilgili şikayette bulunduklarını belirtti.

Skandal görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından konuyla ilgili BİM’den açıklama geldi. Yapılan açıklama şöyle:

“Kamuoyunun Dikkatine

Sosyal medyada ve bazı online haber sitelerinde BİM’in özel markalı cipsinin içinden yabancı cisim çıktığına dair paylaşımlar yapılmaktadır.

Mevcut üretim sürecinde böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir. Türkiye’de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş yaptığı BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.

Özel markalı ürünlerimizin üretimini yapan tüm tedarikçilerimiz ve üretim aşamaları kalite kontrol ekiplerimizin yönetiminde, yetkili bağımsız denetim kurumları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. BİM hiçbir zaman müşterilerine sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır.

Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız. BİM Birleşik Mağazalar AŞ”

Resim

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL