Ekonomi Genel Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan son durumu açıkladı! Depremzedelere maddi destek tutarı belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 574’e yükseldi. 49 bin 133 yaralı var.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son durumu açıkladı! Depremzedelere maddi destek tutarı belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş Havalimanı’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğer yetkililerden deprem çalışmalarına dair bil aldı.  Daha sonra Onikişubat Stadyumu’nda AFAD tarafından kurulan çadır kentte ve bölgede incelemelerde bulunan Erdoğan,  “Hayatını kaybedenlerin sayısı 8 bin 574’e yükseldi. 49 bin 133 yaralı var.” diyerek açıklamasına şöyle devam etti:

OTELLERLE GÖRÜŞME SAĞLANDI

“Antalya, Alanya, Mersin gibi illerimizde otellerde görüşmelerimizi yaptık buralardaki otellerde kalma arzusunu ortaya koyan vatandaşlarım olursa biz bu illerdeki otellere vatandaşlarımızın yerleştirmeye hazırız. Olur ya bu çadırlardan memnun olmayabilirler otellere yerleşmeye evet derlerse kendilerini oralara yerleştireceğiz.”

“RAKAMI 10 BİN OLARAK PLANLADIK”

Ayrıca Erdoğan ailelere verilecek destek tutarını da açıkladı.  Erdoğan, “Bugün dayanışma zamanıdır şuan itibari ile hazırlıkları yapıp hasar tespitleri yapıp ailelere belli desteğimizi vereceğiz. Hazine Maliye’den bu konuda belli bütçeyi ayırmış vaziyetteyiz. Her ailemize onları bu süreçte rahatlatacak rakamı bunu 10 bin olarak planladık bu ailelere bizler şuanda hükümet olarak ulaştıracağız. Geçiş döneminde sıkıntılarını giderelim istiyoruz. Provokasyonlara fırsat vermeyin.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL