Güncel Siyaset Sultanbeyli

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultanbeyli’de Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli Restorasyonu Tamamlanan Aydos Kalesi ve Sultan Korusu Açılış Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultanbeyli’de Önemli Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli Belediyesi tarafından hayata geçirilen iki önemli projelerden Aydos Kalesi ve Sultan Korusu’nun açılışını gerçekleştirdi. Düzenlenen açılış programında alınan önlemler dikkat çekerken, vatandaşlar ise meydana akın etti.  Sultanbeyli’de 12 yıl süren restorasyon çalışması tamamlanan Aydos Kalesi ile 127 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Sultan Korusu’nun resmi açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

“ER MEYDANINDA MÜCADELE EDEN BİZİZ!”

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Sultanbeyli’den bugüne kadar hep olduğu gibi 14 Mayıs’ta da bu kutlu mücadelede yanımızda olmasını istiyoruz. Doğruya doğru demeye davet ediyorum. Buradan her vatandaşımız ülkemizin kazanımlarına sahip çıkmaya, Türkiye Yüzyılı’na katılmaya davet ediyorum. Bizim mücadelemiz, istiklalin, istikbalin, istikrarın ve huzurun mücadelesidir. Utanmadan şunu söylüyorlar, adalet yok. Suistimaller var falan. Ey Bay Bay Kemal, bu ülkeyi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine siz mi çıkardınız? 26 havalimanından 57 havalimanına çıkaran kim? Bütün bu köprüleri yapan kim? Marmaray’ı yapan, Avrasya Tüneli’ni yapan, şehir hastanelerini yapan kim? 6100 KM’den, 30 bin KM’ye bu yolları yapan kim? Bay Bay Kemal sen mi yaptın? Yanındakiler mi yaptı? Ben bunları sayıyorum, o masanın etrafındakiler neyi sayacaklar. Bunlar musluk açarlar musluk. Başka yaptıkları bir şey yok. Bunları yapan biziz. Er meydanında mücadele eden biziz.

“23.5 MİLYAR DOLAR BORÇ 2023’TE SIFIRLANDI”

Eksiklerimiz olabilir, bundan sonrası farklı olacak. Her şeyi tartışmayı varız. Sen git George’den aferin almaya devam et. Zavallı bunlar ya. Bizim yanımızda adam gibi yürüdüler. Ama bizden sonra kayboldular. Rotasını ABD’den aldığı işarete göre çizenlerin bir gayreti olamaz. Ben Davos’a gideceğim. Ne yapacaksın orada? Davos’ta yanımda. IMF’nin başındaki zatla konuşuyoruz. Adamlarını gönderir taksitlerini alırsın ama Türkiye’ye talimat veremezsin. 23.5 milyar dolar borcumuz vardı. 2013’te sıfırladık. Bir daha da IMF’yi kapıya sokmadık. CHP otel lobilerinde IMF ile görüşmeye devam etti. O zaman Merkez Bankası’nın rezervi 27.5 milyar dolardı, şimdi 128.5 milyar dolar. Ülkenin hayrına bir mücadelesi olmayanların, tuğla üzerine tuğla koymayanların karşısına biz yine eserlerimiz ile çıkacağız.

“14 MAYIS’A KADAR DURMAK YOK, YOLA DEVAM!”

Türkiye’nin buna ihtiyacımız var. 14 Mayıs’a kadar durmak yok, yola devam. Kapı kapı dolaşacağız. Hayatın her alanında daha ileri gitmemize yardımcı olacak yatırımlara devam edeceğiz. Şunu yıkacağız, bunu yıkacağız. Sen kimsin ya, neyi yıkıyorsun ya? Bu milletin kuruşunu yedirmeyiz diyeceksin, nasıl yıkacaksın? Yapılanları yıkacak, tersine çevirecek bir yıkım ekibine değil, daha büyük hizmetler getirecek AK Parti ve Cumhur İttifakı’na ihtiyacımız var. Türkiye 14 Mayıs’ta tercihini buna göre yapacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL