Dünya Güncel

Dünyanın en yaşlı bebekleri 31 yaşında!

Philip ve Rachel Ridgeway çifti en yaşlı bebekleri kucaklarına alarak çocuk sahibi oldu.

Dünyanın en yaşlı bebekleri 31 yaşında!

Dünyanın en yaşlı ikizleri olarak doğan bebekler duyan herkesi şaşkınlığa uğratıyor .Nedeni ise tam 30 yıl önce dondurulmuş embriyolar olmaları.

Philip ve Rachel Ridgeway çifti yaşadıkları şaşkınlıkları gizleyemeyerek dört çocukları daha olduğunu ancak ikizlerin bir aylık olmalarına rağmen diğer çocuklarından daha büyük olduklarını öğrendiler. Nisan 1992’de embriyolarını dondurmaya karar veren , 34 yaşındaki bir kadın ve 50 yaşındaki kocası embriyoları 2007 yılına kadar bekledikten sonra çift, başka bir ailenin onları kullanabileceğini umarak Tennessee’deki Ulusal Embriyo Bağış Merkezi’ne bağışta bulundular.

Ridgeway çifti ise daha fazla çocuk sahibi olmak istemeye karar verince dondurulmuş embriyolar kullanıldı.  Philip Ridgeway, en erken donör sayısına sahip embriyoları kasten seçtiklerini belirtti. Mart ayında, dondurulduktan 29 yıl 10 ay sonra implante edildi. Yapılan transferlerden ikisi başarılı olurken çift çocuklarını ekim ayında kucaklarına aldı.

Öte yandan Ulusal Embriyo Bağış Merkezi (NEDC) pazarlama ve geliştirme direktörü olan Mark Mellinger olayla ilgili,  “Bu, doğumla sonuçlanan en uzun donmuş embriyonun transferi için yeni bir rekorr.” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL