Ekonomi Genel Güncel

Erdoğan, “En düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak”

HAK-İŞ Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temmuz ayında yapılacak düzenlemeyle en düşük memur maaşının 22 bin lirayı bulacağını açıkladı.

Erdoğan, “En düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde HAK-İŞ Genel Kurulu’nda konuştu. Memur maaşlarına zam yapılacağını duyurdu ve rakam verdi. Erdoğan “Şimdi temmuz ayında bir adım daha atıyoruz. En düşük memur maaşını, en düşük kamu işçisi maaşından aşağı kalmayacak şekilde düzenleyeceğiz. Kamu işçilerinde olduğu gibi en düşük maaşı yine 15 bin liraya çıkararak üzerine de enflasyon ve refah payı olarak benzer bir artış yapacağız. Böylece en düşük memur maaşı da 22 bin lirayı bulacak.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımla ayrıntılar da belli. Paylaşımda şunlar belirtildi:

“En düşük memur maaşını 22.000 TL seviyesine yükseltiyoruz. Maaşlardaki bu artışları otomatik olarak memur emeklilerimize de yansıtıyoruz. Milletimize hayırlı olsun.”

ZAMLAR MAAŞLARA NE ZAMAN YANSITILACAK?

“Temmuz ayına kadar çalışmaları tamamlayacağız”

MAAŞ ZAMLARI EMEKLİ MEMURLARA DA UYGULANACAK MI?

“Artışları memur emeklilerimize de uygulayacağız.”

ŞARTLARI TÜM MEMURLARA 3600 EK GÖSTERGE

“Birinci dereceye inen ve şartları tutan tüm memurlarımızın 3600 ek gösterge hakkından yararlanabilmesini de temin edeceğiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL