Eğitim Güncel

Halis Aygün görevden alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı.

Halis Aygün görevden alındı

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavının ardından bazı sosyal medya kullanıcıları bir yayınevi(Yediiklim Yayınevi)nin deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar aynı olduğu iddiasını ortaya attı. Bu iddiaların sosyal medyada gündem olmasının ardından kullanıcılar YÖK ve ÖSYM Başkanı’nın istifaya davet etti.

Son olarak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladığı kararname ile ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ü görevden alarak, sınavla ilgili inceleme talimatında bulundu.

ERDOĞAN’DAN İNCELEME TALİMATI

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanlığı’nın paylaşımını alıntılayan Erdoğan ise, “Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” demişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL