Güncel İstanbul

İmamoğlu cenaze aracı olayına “İtibar Katli Kampanyası” dedi!

Adana’da İBB’nin şehirlerarası hizmet veren cenaze nakil aracında 144,5 kilo esrar bulunması  olayıyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı Teftiş Kurulu’nu göreve çağırdı. 

İmamoğlu cenaze aracı olayına “İtibar Katli Kampanyası” dedi!

ODA TV’de yer verilen bir haberde ise AK Parti yönetimi döneminde yapılan ihaleyi kazanan Albayrak ailesinin damadı Adem Altunsoy’un Platform Turizm Taşımacılık Şirketi‘ne ait olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Bu iddiaların ardından  konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada,  “İBB, cenazelerini memleketlerine götürmek isteyen İstanbullulara ücretsiz taşıma hizmeti sunuyor. Şehirlerarası taşıma için 2018 yılında ihale yapılmıştır. İhaleyi Platform Turizm Taşımacılık Şirketi kazanmıştır. Basına yansıyan haberlerde belirtilen 34 DMM 776 plakalı araç, Platform Turizm Taşımacılık Şirketine aittir. Aracı kullanan B.S VE E.E adlı şoförler de aynı şirketin çalışanıdır. Her iki çalışan da Mart 2017’de işe girmişlerdir.” denildi.

İMAMOĞLU, TEFTİŞ KURULUNU GÖREVE ÇAĞIRDI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, konuya ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

İmamoğlu sosyal medya hesaplarından yaptığı yazılı açıklamasında, “Yeni bir algı operasyonu, yeni bir itibar katli kampanyasıyla daha karşı karşıyayız. Bu kampanyalar ne İBB’yi kirletebilir, ne de bizi yıldırır. Bir taşeron şirketin uhdesinde çalışan 2 şoförün karıştığı iddia edilen suçla ilgili teftiş kurulumuz soruşturma başlattı.” ifadeleri kullanarak Teftiş Kuruluna gönderilen yazıyı yayımladı.

İşte kurula giden o yazı:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL