Güncel Sultanbeyli

İş İnsanı Serdar Şahinoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar İçin Başkan Adayı Olacak

Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu’nda Serdar Şahinoğlu başkan adayı olacağını duyurdu.

İş İnsanı Serdar Şahinoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar İçin Başkan Adayı Olacak

Son son zamanlarda bitmek bilmeyen skandallarla gündeme gelen  Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nde bu kez de seçim süreci askıya alındı. Yurt genelinde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinde olağan genel kurul ile birlikte seçim sürecinde gerçekleştirilirken Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nde ise henüz bir yol kat edilmedi. Zimmete geçirme suçundan dolayı hapis cezası alan mevcut Başkan Şenol Ata, kooperatifte görevini kötüye kullanmaya devam ediyor.

Yaklaşık 8 aydır beklenen başkanlık seçiminde Şenol Ata’nın, kendisi aleyhine oy kullanabileceğini düşündüğü kooperatif ortaklarının üyeliklerinin düşürüldüğü iddia edildi. Önceki genel kurulda 2 bin üyesi olan kooperatif 2 bin 400 esnafa ulaşmıştı. Ancak yaşanan son gelişmelerin ardından kooperatifin üye sayısı Mart ayında yaklaşık bin 700’lere düşürüldüğü öne sürüldü.

YENİ BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU!

Sultanbeyli’nin tanınan hayırsever iş insanı Serdar Şahinoğlu ise Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nde gerçekleştirilecek olan Olağan Kongre sürecinde başkanlık için aday olduğunu açıkladı.

İlçede sevilen simalardan biri olan Şahinoğlu, adaylık açıklamasında sıklıkla esnaflarla bir araya gelerek hasbihal ettiğini aynı zamanda da şikayet ve taleplerini dinlerken, meslek grubu gözetmeksizin her esnafın yanlarında durarak kendilerini temsil edeceğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

Bazı meslek gruplarını zan altında bırakarak tefecilik yapmakla itham eden Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatif Başkanı Şenol Ata hakkında mahkeme 4 yıl 2 ay hapis cezası almıştı. Mahkemeden zimmete geçirme suçundan hakkında 4 yıl 2 ay hapis cezası çıkan Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Şenol Ata’nın yönetiminden 2 kişinin görevi düşürülürken, yedek üyelerin ise göreve çağrılmadığı iddiaları gündemde bir süre yer aldı. Ayrıca, Ata’nın genel kurulda kendisine muhalif olabilecek esnafları hazirun listesine girmemeleri için üyeliklerinin sonlandırdığı iddia edildi.

MAHKEME KARARI İSTİNAFTA

Öte yandan Ata’nın, çıkan karara itiraz etmek için üst mahkemeye başvurduğu bilinirken, mahkeme sürecinin istinafta devam ettiği öğrenildi.

Halen istinaf mahkemesinde olan dosyada ise; “1-Sanık Şenol Ata’nın işlediği anlaşılan zimmet suçu nedeniyle eylemine uyan 5237 sayılı TCK’nın 247/1 maddesi gereğince suçun işleniş biçimi, suç konusunun önem ve değeri, neticenin ağırlığı, sanığın kusurunun ağırlığı ile güttüğü amaç ve saiki nazara alınarak takdiren 5 YIL HAPİS CEZASI İLE

CEZALANDIRILMASINA,2-Sanığın fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki mahkememize yönelik tutum ve davranışları, cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkileri göz önüne alınarak 5237 sayılı TCK’nın 62. maddesi uyarınca cezasından takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak ve sonuç olarak 4 YIL 2 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA karar verildi” ifadeleri yer alıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL