Güncel Magazin & Yaşam

İskoç eteği giyen Sefo eleştirilere cevap verdi! İskoç eteği neden giyilir?

Tutsak, Toz Duman, Bilmem mi ve özellikle Isabelle parçasıyla müzik piyasasını alt üst eden Sefo bu kez de giydiği İskoç eteği ile sosyal medyanın diline düştü.

İskoç eteği giyen Sefo eleştirilere cevap verdi! İskoç eteği neden giyilir?

Son döneme ve müzik piyasasına çıkardığı şarkılarla damga vuran rapçi Sefo arkadaşlarıyla İskoçya’ya tatile gitti. Yaptığı tatil sırasında İskoç eteği olarak da bilinen ve Kilt adı verilen ülkenin geleneksel kıyafetini giyerek çekindiği fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

“Sefo Haddini Bil”

Instagram hesabından etekli pozunu “Scotishman” başlığıyla paylaşan Sefo’ya sosyal medya kullanıcıları Twitter’da “SefoHaddiniBil” etİketiyle paylaşımlar yaparak tepki gösterdi. Etiket kısa sürede TT oldu.

Sosyal medyayı ikiye bölen rapçi Sefo’ya  takipçilerinden büyük bir destek de geldi.

Sefo’da Eleştirilere Cevap!

Sefo’nun etekli fotoğrafına yorum yapan Said Ercan, “Her şey oldunuz, bir Türk olamadınız” diyerek tepki gösterdi. Ercan’ın yorumuna cevap veren Sefo ise “O zaman İngilizce sayfa açmasaydın dallama. Yani sen ingilizceyi Türklere empoze etmeye çalışan bir İngiliz ajanısın. Seni dünyanın her yerinden kudurtmaya devam edeceğim” dedi.

Öte yandan Sefo sosyal medya gündeminde hala konuşulmaya devam ediliyor.

İSKOÇ ERKEKLERİ NEDEN KİLT ETEK GİYER?

İskoçya’da erkeklerin giydiği eteğe Kilt denir. İskoç erkeklerinin geleneksel olarak giydikleri Kilt etekler, balo ve düğün etkinliklerinde bir gelenek olarak giyilir. Ulusal bir gurur olarak görülen Kilt etekler aile ve klan ilişkilerinde önemli bir unsurdur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL