Güncel Siyaset

MHP’nin Seçim Beyannamesi Hazır

MHP seçim beyannamesini tamamlayarak; afetle mücadele, terörle mücadele mesajları ağırlık verdi.

MHP’nin Seçim Beyannamesi Hazır

Milliyetçi Hareket Partisi 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yönelik beyannamesini tamamladı. Buna göre;  tamamlanan seçim beyannamesinde afet öncesi ile afet ve sonrasında yapılacaklara ilişkin politikalara geniş yer verilirken, yeni anayasa vurgusu da yapıldı.

Edinilen bilgiye göre  MHP, “Yükselen Ülke Türkiye” vizyonuyla hazırlanan beyannamede, ekonomiden dış politikaya, eğitimden sağlığa, bölgesel kalkınmadan tarıma, işsizlikle mücadeleden turizme kadar bütün politikalar bu vizyon çerçevesinde belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne uyum kapsamında yeni anayasa vurgusu yapılan beyannamede, bu kapsamda Meclis İçtüzüğü ile seçim ve siyasi partiler kanunlarında öngörülen düzenlemelere ilişkin başlıklar da yer alırken,  terörle mücadele operasyonlarında hükümete verilen destek mesajı verildi.

AFETLE MÜCADELE ELE ALINDI

Seçim beyannamesinde deprem, yangın ve sel gibi afetlerle ilgili daha önceki seçim beyannamelerinde yer alan politikalara yeni maddeler eklendi. “Afetle Mücadele” başlığıyla afet öncesi, afet ve sonrasında yapılacak çalışmalar ile alınacak önlemlere ilişkin politikalara geniş yer ayrılan beyannamede, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının sarılması için atılması gereken adımlar da vurgulandı.

“YAPARSA CUMHUR İTTİFAKI YAPAR” 

MHP ayrıca EYT ve asgari ücretten vergi alınmaması gibi son 5 yıllık süreçte Cumhur İttifakı’nın gerçeğe dönüştürdüğü vaatlerinin yer aldığı kitapçık ve broşür hazırladı. Milletvekili adaylarına dağıtılacak kitapçık ve broşürle, seçmene “yaparsa Cumhur İttifakı yapar” mesajı verilecek.

Beyannamenin bu hafta sonu kamuoyuyla ve teşkilatlarla paylaşılması planlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL