Genel Güncel

Milyonlarca Sürücü Ehliyet Affı Bekliyor!

Geçtiğimiz günlerde Başkan Erdoğan’ın öğrenci affı ile ilgili müjdeli haberi açıklamasının ardından gözler “Ehliyet Affına” çevrildi. Milyonlarca sürücünün gözü kulağı hükümetten gelecek af müjdesinde…

Milyonlarca Sürücü Ehliyet Affı Bekliyor!

Bazı nedenlerden dolayı ehliyetine el konulan vatandaşlar, ehliyet affının çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Öğrenci Affının meclis gündemine taşınmasının ardından gündeme gelen bir diğer konu olan “Ehliyet Affı” ise birçok sürücü tarafından dört gözle bekleniyor.

ÖLÜMLÜ KAZAYA SEBEBİYET VERMEYENLERE AF ÇIKABİLİR!

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM gündemine taşıyarak yaptığı konuşmada ehliyet affına değinmişti. Vekil Şimşek Ehliyet Affının da çıkması gerektiğine dikkat çekerek, “1 milyona yakın insanımızın talebi, bir defaya mahsus, ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş olanlara ehliyet affı çıkarılması ve geçimlerini şoförlük yoluyla kazananların da evlerine helal rızık götürebilmeleridir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan afla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, bazı nedenlerden dolayı ehliyeti iptal edilmiş milyonlarca sürücü Twitter’da af isteyerek gündem oluşturdu.

İşte o Ehliyet Affı isteyen kullanıcıların bazı paylaşımları:

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL