Eğitim Güncel

ÖSYM Başkanlığına yeni atama! Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Kimdir?

KPSS sınavı ile ilgili ortaya atılan iddiaların ardından görevden alınan ÖSYM Başkanı Aygün’ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’u atandı.

ÖSYM Başkanlığına yeni atama! Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Kimdir?

Geçtiğimiz gün Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı  yayımlanan karara göre Prof. Dr. Halis Aygün’ün ÖSYM Başkanlığı görevinden alınmasının ardından yerine yeni bir atama yapıldı.  4 Ağustos Tarihli Resmi Gazete’de Başkan Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan karara göre yeni ÖSYM Başkanı olarak Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy getirildi.

BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

ODTÜ  Matematik Bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını aldı. Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy’un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL