Güncel Yurt

Prof. Dr. Ali Demirsoy 18 Ekim’de Antakya’da

Biyolog Yazar Prof. Dr. Ali Demirsoy tarafından Amik Gölü’nün kurutulması ile ilgili önemli bilgilerin yer alacağı bir konferans düzenlenecek.

Prof. Dr. Ali Demirsoy 18 Ekim’de Antakya’da

İklim krizi, tüm ülkelerin meselesi olan evrensel bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu sorunun yarattığı sonuçların ve çözümlerinin anlatılacağı, Biyolog Yazar Prof. Dr. Ali Demirsoy’un konuşmacı olarak yer alacağı bir konferans düzenleniyor. Küresel ısınmanın yarattığı olumsuz etki ve tahribatlar ile çözümler üzerine konuşulacak konferansın ana konusu ise “Amik Gölünün Kurutulması ve Hatay’ın Biyolojik Çeşitliğinin Önemi”.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Ekoloji Ekonomi ve Enerji (3E) Toplumsal Etki ve Araştırma Derneği, Antakya Gazetesi ve Antakya TV işbirliğiyle hazırlanan bu konferans, 18 Ekim Salı günü saat 15.00’te Erol Bilecik Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Hatay’ın önemli bir çevre sorunu olan Amik Gölü’nün kurutulması ile ilgili önemli bilgilerin yer alacağı ve iklim krizine karşı bilinç ve farkındalığın arttırılacağı konferansa herkesin davetli olduğu bildirildi.

Duygu Ertaş

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL