Güncel Sağlık

Sağlıkçılardan ikinci atama çağrısı!

Birçok sağlık çalışanı “Sağlıkta İkinci Atama” için kılavuzun yayımlanmasını bekliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı ikinci atamaları ne zaman?

Sağlıkçılardan ikinci atama çağrısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca atama bekleyen sağlıkçılara müjdeli haberi verdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, 42 bin 500 yeni personelin alımı için Başvuru Kılavuzları’nın İŞKUR’a gönderildiğini Kasım ayında açıklamıştı. Sağlık Bakanlığının 11 bin 317 sürekli işçi, 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 1183 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 42 bin 500 işçi ve personel alımı için 30 Kasım- 5 Aralık 2022 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2022/11 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme işlemleri de tamamlandı.

İKİNCİ ATAMADA KLAVUZ YAYIMLANMADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce yaptığı açıklamasında  “İlan ettiğimiz 85 bin personelin 42 bin 500’ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını peşinden hemen alacağız.” demişti. Ancak ilk etap alımlardan yararlanamayan sağlıkçıların gözleri ise ikinci atamalara çevrildi.

Hal böyle olunca atanamayan sağlık çalışanları ise sağlıkta ikinci atamanın  yıl sonuna yapılması için kılavuzun bir an önce yayınlanması çağrısında bulunarak Sağlık  Bakanlığı’na seslendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL