Güncel Yurt

Solo Türk Ordu’da Nefes Kesti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Solo Türk’ün TEKNOFEST hazırlıkları kapsamında yaptığı prova uçuşlarının heyecan verici olduğunu belirterek, “Solo Türk gösterilerini gururla izledik, TEKNOFEST’e tüm Ordu olarak hazırız” dedi.

Solo Türk Ordu’da Nefes Kesti

Son yıllarda ulusal ve uluslararası birçok organizasyonu başarıyla gerçekleştirerek adından sıkça söz ettiren Ordu, Türkiye’de düzenlenen havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivali TEKNOFEST’e de ev sahipliği yapacak. 29 Temmuz Cuma günü başlayacak olan TEKNOFEST öncesi Solo Türk’te yapacağı gösteri uçuşları öncesi prova yaptı.

Ordu semalarında gerçekleştirilen Solo Türk’ün prova gösterisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görürken, pilotların tonlarca ağırlıkta uçaklarla yaptıkları hareketlerde nefes kesti.

BAŞKAN GÜLER: “GURUR DUYDUK”

Prova gösterilerini takip eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, hem yapılan prova uçuşlarını hem de TEKNOFEST hakkında açıklamalarda bulundu.

Solo Türk’ün prova gösterilerinin nefes kestiğini ve çok gururlandıklarını belirten Başkan Güler, Ordu olarak TEKNOFEST’e hazır olduklarını söyledi. Gösterilerin geleceğe güvenle bakmalarını sağladığına dikkat çeken Başkan Güler, “Ordu’muzda TEKNOFEST ile ilgili çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Burada 7 önemli şirket güzel işler yapıyor. Ordu burada çok önemli faaliyetlere ev sahipliği yapacak. Ayrıca bugün Solo Türk’ün gösteri öncesi prova uçuşlarını izledik ve çok gurur duyduk. Türk Hava Kuvvetleri’nin ve pilotlarımızın üstün yeteneklerini burada görmüş olduk. Bu bizim için gurur verici. Çünkü biz hem güçlü bir devletiz hem de güçlü bir teknoliye ve Ordu’ya sahibiz. Bu bakımdan Ordu’muzda görüştüğüm herkes mutlu oldu ve göğsümüz kabardı. Bu duygularla geleceğe daha güvenle bakar durumdayız. İl olarak Büyükşehir Belediyemiz, Valiliğimiz, okullarımız ile çok güzel çalışıyoruz ve TEKNOFEST’e hazırız. Aynı zamanda Cumhurbaşkanımızda Ordu’ya teşrif edecekler ve yaptığımız çalışmaların açılışını yapacağız. Dolayısıyla bir bütün olarak TEKNOFEST’e hazırız” dedi.

“KLASİK BELEDİYECELİĞİN DIŞINDA İŞLERE İMZA ATIYORUZ”

‘Klasik belediyeciliğin dışında kurduğumuz şirketlerle, ürünlerimizle, ürettiğimiz teknelerle, teknolojiyle, yazılımla ve sanayi ürünlerinin yanı sıra tarım, gıda ve hayvancılıkla kalkınma çabalarımıza büyük katkıda bulunuyoruz’ diyen Başkan Güler, elle tutulur gözle görülür çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Geleceğe umutla bakmak adına çok önemli çalışmalar yapıldığını aktaran Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Artık geleceğe umutla bakıyoruz, çünkü bunlar artık sözde kalan şeyler değil elle tutulur gözle görülür ciddi çalışmalar yapıyoruz ve bu da ülkemizin, bölgemizin geleceğiyle çok yakın ilgili ve bütün tecrübelerimizi, birikimlerimizi bu yolda harcıyoruz. Biz sadece belediye değiliz aynı zamanda ülkemize güçlü bir kuruluşuyuz. Burada da klasik belediyeciliğin dışında kurduğumuz şirketlerle, ürünlerimizle, ürettiğimiz teknelerle, teknolojiyle, yazılımla ve sanayi ürünleriyle, tarım, gıda ve hayvancılıkla aynı zamanda bir bütün olarak kalkınma çabalarımıza büyük katkıda bulunuyoruz. Büyükşehir olarak zaten yolları yapıyoruz. Su konusu olsun, çöp konusu olsun çöpten elektrik üretiyoruz. Altyapı yatırımlarımızda baya güzel şeyler yaptık. Mukayese etmek istemiyorum ama çoğu yerden ilerdeyiz çalışma olarak. Bunlar zaten gözüküyor. Biz bundan sonra artık klasik belediyeciliği zaten yapıyoruz, onun dışındaki çalışmalara ağırlık veriyoruz. TEKNOFEST’te bunlardan bir tanesi göğsümüzü kabara kabara bu yarışmaları Ordu’muza aldık.”

TEKNOFEST heyecanı 29-31 Temmuz tarihleri arasında Altınordu Tayfun Gürsoy Parkı’nda yaşanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL