Güncel Kültür-Sanat Sultanbeyli

Sultanbeyli Kısa Film Yarışmasının Finalistleri Duyuruldu

2. Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda final heyecanı yaşanacakken, finale kalan filmler ise belli oldu.

Sultanbeyli Kısa Film Yarışmasının Finalistleri Duyuruldu

Bu sene ikincisi 15-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan olan Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda finale kalan filmler açıklandı.  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Sultanbeyli Belediyesi tarafından gerçekleşecek yarışmaya 47 ülkeden toplam 619 film başvuru yapıldı.

Başkanlığını yönetmen Derviş Zaim’in yaptığı, oyuncu ve sunucu İpek Tuzcuoğlu, oyuncu ve ressam Haydar Şişman, yazar Yıldız Ramazanoğlu ve senarist Hilal Çelenk’ten oluşan jüri, ulusal finalistler arasından şu filmler oylayama sunulacak:

Nuri Cihan Özdoğan’ın “Aynı Gecenin Laciverti”, Özgürcan Uzunyaşa’nın “Cehennem Boş Tüm Şeytanlar Burada”, Volkan Güney Eker’in “Larva”, Zahid Çetinkaya’nın “Fraktal: Para Adam”, Ömer Dişbudak’ın “654 Gram”, Ersan Bayraktar’ın “7 Kör Adam”, Ali Cabbar’ın “Bahçeler Put Kesildi”, Ahmet Serdar Karaca’nın “Happy Anyway”, Aziz Alaca’nın “Göl Kenarı” ve Hatice Kübra Ergen’in “Merjem” filmi.

Finalistleri arasında ise Solak Nasrin Mohammadpour’un “Left Handed”, Arturo Dueñas Herrero’nun “Dajla: Cinema and Oblivioon”, Andrej Krasavin’in “Artist”, Karolina Belka’nın “Hide and Seek” ve Péter Bogyó’nun “The Pattern” filmleri yer alıyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL