Güncel İstanbul Sultanbeyli

Sultanbeyli’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Şehit Aileleri Unutulmadı

UİGAD Genel Başkan Yardımcısı ve Ceylan Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Yunus Ceylan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Celal Gündoğdu ve Murat Şit’in ailesini ve şehit ailelerini, ilçenin önde gelen isimleri ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir araya getirdi. x

Sultanbeyli’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Şehit Aileleri Unutulmadı

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Ceylan Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Yunus Ceylan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kahvaltı programı düzenledi. Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesislerde düzenlenen programda Sultanbeyli’nin kanaat önderleri gazetecilerle buluştu. Programda Sultabeyli Kaymakamlığı önceki dönem Maliye Müdürü ve aynı zamanda VEFA Sosyal Destek Müdürü Fikri Ay, SUBESO’nun Onursal Başkanı Ömer Erdoğan, Sultanbeyli’nin kanaat önderlerinden İş İnsanı Abdullah Cihad Özcan, İş İnsanı ve kanaat önderi Bülent Karadağ, SULDEP Başkanı İbrahim Çalışkan, UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener, ŞEGAFED Sultanbeyli İlçe Başkanı Yasin Timur, Atatürkçü Düşünce Derneği Sultanbeyli Şube Başkanı Turan Yıldız, Sultanbeyli Muhtarlar Dernek Başkanı Orhan Bahadır, İhtiyaç Sahipleri İçin El Ele Yardımlaşma Derneği Mert Levent Gökçe, MHP Sultanbeyli İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Aras, CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Özgür Erdem, DEVA Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Orhan Aktaş, Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül, önceki dönem AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkan Yardımcısı ve İş İnsanı Yakup Yılmaz, Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Emin Ensari ve Adem Seyitoğlu,  Ahmet Yesevi Okul Müdürü Umut Yılmaz, tüm yurtta gündem olan beşiz bebeklere sahip Ödemiş ailesi, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Eski Sancaktepe MEM Şube Müdürü Murat Şit’in eşi Dicle Şit ve Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celal Gündooğdu’nun eşi  Çiğdem Gündoğdu, Şehit Sözleşmeli Er Enes Bıyık’ın ailesini temsilen Elif ve Ufuk Daphan ve ilçenin diğer önemli iş insanları, muhtarlar, STK ve siyasi parti temsilcileri ve aynı zamanda tüm gazeteciler katılım sağladı.

BAŞKAN YENER, “GAZETECİLİK, FEDAKARLIK VE SORUMLULUK İSTEYEN BİR MESLEKTİR”

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Yener katılımcıları selamladıktan sonra, “Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır. Özveri ile görevlerini icra etmeye çalışan gazetecilerin, 2023 yılında daha güzel şartlarda çalışmalarını umut ediyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle toplumun haber alma ihtiyacını zor şartlarda fedakarca karşılayan, demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunan Gazeteciler; ülkemizin ve şehirlerin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına da yardımcı olmaktadır. Bu vesileyle işine emek ve gönül veren tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor, görevleri başında vefat eden gazetecilere Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

ŞEHİT ENES BIYIK UNUTULMADI

Yoğun katılımla tesisin tıka basa dolduğu programın sonunda  SUBESO’nun Onursal Başkanı Ömer Erdoğan, Sultanbeyli’nin kanaat önderlerinden İş İnsanı Abdullah Cihad Özcan, UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener, Ersoy Sağlık Grubu Müdürü Mehmet Candan,  SULDEP Başkanı İbrahim Çalışkan, Sultanbeyli Muhtarlar Dernek Başkanı Orhan Bahadır, UİGAD Genel Saymanı ve aynı zamanda Gazeteci- Yazar Serpil Ayan,  Sultanbeyli İlçe MEM Müdürü Yaşar Çağlar, İhtiyaç Sahipleri İçin El Ele Yardımlaşma Derneği Mert Levent Gökçe ve beşiz bebekleri olan Ödemiş ailesine plaket takdim edildi. Aynı zamanda pandemi döneminin ustalarından ve yaptığı çalışmalarla hafızalarda yer edinen ancak koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Eski Sancaktepe MEM Şube Müdürü Murat Şit ve Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celal Gündoğdu’nun yanı sıra şehit ailelerini unutmayan Gazeteci Yunus Ceylan Şehit Sözleşmeli Er Enes Bıyık adına kendisini temsil eden ailesi ve yakınlarına plaket takdim etti.

Öte yandan yoğun programından dolayı katılamayan AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Tombaş, MHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Abdullah Çınar ve Sultanbeyli İlçe MEM Müdürü Yaşar Çağlar  selamlarını iletirken, diğer katılımcılara teşekkür maiyetinde çiçek verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL