Dünya Güncel Sultanbeyli

Sultanbeyli’den Kıbrıs’a Uzanan Ziyaret

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kaymakam Kemal Şahin ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin tarafından makamında ağırladı. 

Sultanbeyli’den Kıbrıs’a Uzanan Ziyaret

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinden oluşan Kıbrıs heyeti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret etti. Heyette ultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, Kaymakam Kemal Şahin ve Kıbrıs gazileri yer aldı.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Tatar kabulde yaptığı konuşmada, Sultanbeyli’den gelen heyeti Adada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve 1974 Barış Harekâtına atıfta bulunarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Kıbrıs gazilerinin kahramanlığı sayesinde Kıbrıs Türkünün bağımsızlığı için bir dönüm noktasından geçtiğini ve zafer kazanıldığını söyledi.

“O günden bugüne barış devam etmektedir” diyerek sözlerini sürdüren Tatar, 1974 öncesinde adada yaşanan çatışmalara ve Kıbrıs Türklerini yok etmek için Rum-Yunan ikilisinin yaptığı zulümlere işaret etti. Ayrıca cumhurbaşkanı Kıbrıs gazilerine minnet duygularını ifade ederek, “Şahsınızda tüm Kıbrıs gazilerini ve ailelerini selamlıyorum” dedi.

Öte yandan yapılan ziyarette Cumhurbaşkanı Tatar’a, Kaymakam Şahin ve Başkan Keskin çini desen işlemeli seramik hediye edildi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL