Güncel Sultanbeyli

Sultanbeyli’nin Yönetim Anlayışı Markalaştı!

Sultanbeyli Belediyesi ilkelere uygunluk sağlayarak, Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası ödülünü kazandı.

Sultanbeyli’nin Yönetim Anlayışı Markalaştı!

Argüden Yönetişim Akademisi koordinatörlüğünde 10 aydır yürütülen, Marmara Belediyeler Birliği (MBB), Avrupa Konseyi, Sultanbeyli Belediyesi ile Şişli Belediyesi ortaklığında ve Hollanda Başkonsolosluğu desteğiyle “Entegre Belediye Yönetişim Modeli” projesi başladı. “Entegre Belediye Yönetişim Modeli” Avrupa Konseyi’nin belirlediği 12 iyi yönetişim ilkesinin yerelde uygulanmasını sağlayan Marmara Belediyeler Birliği (MBB),  Sultanbeyli Belediyesi ile Şişli Belediyesi ortaklığında ve Argüden Yönetişim Akademisi koordinatörlüğünde uygulamaya alındı.

Proje kapsamında Sultanbeyli Belediyesinin başvurusu; gerçekleştirdiği çalışmalar ve verdiği taahhütler göz önüne alınarak bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucu Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası’nı almaya hak kazandı.

“AVRUPA KONSEYİ MÜKEMMELLİK MARKASINI ALMIŞ OLACAĞIZ

Projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin,  “Sultanbeyli Belediyesi olarak 1 sene önce Avrupa Konseyinin Yönetişim Mükemmelik Markası’na Şişli Belediyesi ile müracaat ettik. Argüden Akademi ve Marmara Belediyeler Birliği bizim paydaşımız. 1 senelik çalışmanın ardından Avrupa Konseyinin Mükemmelik Markası’nı Sultanbeyli Belediyesi ve Şişli Belediyesi olarak bugün itibariyle almış oluyoruz. Türkiye Avrupa Konseyi’nin önemli üyelerinden. Türkiye’den müracaat yoktu biz müracaatımızı yaptık. Şişli Belediyesi de yaptı. Belirli çalışmaların ardından bugün yapılan bu törende Avrupa konseyi Mükemmellik Markasını almış olacağız. Projenin adı ELoGE projesi. Aslında burada katılımcılığı, kurumsal kapasiteyi artırmak, karar mekanizmalarında vatandaşlarımızı diğer kurumlarımızı ekleyerek birlikte karar verme modelini uygulamak. Biz bu modeli zaten uyguluyorduk.  Uyguladığımız bu modeli raporlaştırarak daha yeni modeller ekleyerek Avrupa Konseyi’nin bu Marka ödülünü almış oluyoruz.” dedi.

Öte yandan Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Argüden Yönetişim Akademisi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yılmaz Argüden, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Cemil Arslan, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uıterlınde, Avrupa Konseyi Demokratik Yönetişim Bölüm Başkanı Alina Tatarenko, muhtarlar, STK temsilcileri çok sayıda dinleyici katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL