Güncel Yurt

Suriye’nin Azez Kentinde Türk Bayrağı Yakıldı

Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolündeki Suriye’nin Azez olduğu öne sürülen bölgede Türk Bayrağı yakıldı.

Suriye’nin Azez Kentinde Türk Bayrağı Yakıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suriye açıklamaları bazı kesimlerce tepkiyle karşılandı. Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolündeki Azez kenti olduğu iddia edilen bölgede Türk Bayrağı’nın yakıldığı görüntüler ortaya çıktı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

Yeniçağ’da yer alan habere göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beşar Esad ile görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin soruya şu şöyle demişti:

“Şu anda böyle bir temas söz konusu değil. Cumhurbaşkanımız zaten o soruya cevap verdiler. Uzun zamandır Putin ve Rus yetkililer, ‘Sizi rejimle görüştürelim’ dediler. Esad ile Cumhurbaşkanımızı görüştürmek istediler. Cumhurbaşkanımız da istihbaratların görüşmesinin faydalı olacağını söylemişlerdi. Bir ara istihbaratlar arasında görüşmeler olmuştu. Daha sonra kesinti oldu. Şimdi tekrar başladı. İstihbaratlar arasındaki görüşmelerde birçok konu gündeme geliyor.

Bağlantısızlar Toplantısı’nda, Belgrad’da ayaküstü Suriye Dışişleri Bakanı ile da kısa bir sohbetim oldu, o toplantı marjında. Orada da bu ülkenin tek çıkar yolunun siyasi uzlaşı olduğunu söyledim. Teröristlerin temizlenmesi lazım, kim olursa olsun. Ama diğer taraftan muhalif olan Suriyelilerle rejim arasında barışın olması gerektiğini, Türkiye olarak da böyle bir durumda destek olabileceğimizi söyledik. Suriye’nin toprak bütünlüğünü destekliyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL