Ekonomi Güncel

TÜRK-İŞ başkanından yeni açıklama! Asgari ücret kaç olacak?

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay komisyonda, konfederasyon tarafından belirlenen 7 bin 785 lira açlık sınırının üstünü konuşacaklarını açıkladı.

TÜRK-İŞ başkanından yeni açıklama! Asgari ücret kaç olacak?

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay  bir otelde düzenlenen Türkiye Yol-İş Sendikası 12. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Programda söz alan Başkan Atalay, gündemdeki en önemli konunun  asgari ücret olduğuna dikkat çekti. Atalay, “Biz 4 dönemdir asgari ücretle ilgili bir teklif sunmuyoruz. Önce işveren ve devletin açıklamasını istiyoruz. Çünkü kamuoyu, TÜRK-İŞ’in ağzından bir rakam çıktığında o rakamdan aşağı inmeyeceğini biliyor.” diye konuştu.

“TEKLİF ÖNÜMÜZE BİR GELSİN”

TÜRK-İŞ tarafından belirlenen açlık sınırının 7 bin 785 lira olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdüren başkan şöyle dedi:”Biz kamuoyunun önüne çıkıp ‘TÜRK-İŞ 7 bin 785 lira açlık sınırının üstü konuşacak.’ dedik. Ama bazı iyi niyetli olmayanlar, ‘TÜRK-İŞ 7 bin 785 lira dedi.’ diye bizi yargılıyorlar. Bizim asgari ücretle ilgili bir teklifimiz yok. Bir haftadır bununla uğraşıyoruz. O masada olmayan herkes görüş bildiriyor, bize katkı sağlıyor ama bunun bedelini biz ödüyoruz. Bana ‘Pazarlık aşağıdan başlar mı?’ diyorlar. Biz bunun üstünü konuşacağız, 8-9 olur, teklif önümüze bir gelsin. İnşallah bu son olur, o masada bir de asgari ücretli olur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL