Eğitim Güncel

Üniversiteliye ulaşım desteği tutarı açıklandı!

Üniversiteli öğrencilere ulaşım desteği kapsamında 2022 için yılda 2 kez gidiş-dönüş olmak üzere bilet başına 500 TL, toplamda 2 bin TL;  2023 için bilet başına 750 TL, toplamda ise 3 bin TL ödeme yapılacak.

Üniversiteliye ulaşım desteği tutarı açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalardan sonra aratılmaya başladı. Ulaşım desteği şartları ve başvuru iyice öğrenciler arasında konuşulmaya başlarken, Bakan Derya Yanık ulaşım desteği ne kadar sorusuna yaptığı açıklamayla cevap verdi. İşte detaylar…

10 Ekim 2022 Pazartesi günü yapılan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine müjdeyi şöyle vermişti. Konuyla ilgili Bakan Yanık ise şu açıklamada bulunarak destek miktarını söyledi:

“Bizim yaptığımız sosyal yardımların, sosyal desteklerin tamamının dayandığı mevzuat 3294 sayılı kanun. Bu programımızda ilk kez uygulanan bir destek. Sosyal yardım faydalanıcısı ailelerin üniversite öğrencisi çocuklarına, bunlar 25 yaş altı ve lisans öğrencileri olacak, ailesinden uzakta eğitim gören üniversite öğrencilerine yılda 2 defa gidiş dönüş biletlerini biz temin edeceğiz.Öğrenci arkadaşlarımızın, ailelerinin yaşadığı yerdeki vakıflarımıza müracaat ederek, ulaşım biletlerini de ibraz etmek suretiyle 500 liraya kadar ulaşım giderlerini biz karşılıyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL