Genel Güncel

Yılbaşında kar yağacak mı? 28 ile uyarı!

Kış döneminin gelmesiyle soğuk hava etkisini göstermeye başladı. Halk arasında kar soğuğu olarak geçen soğuk havalar kar yağışı durumunu gündeme getirdi. Peki yılbaşında hangi illere kar yağacak. İşte detaylar…

Yılbaşında kar yağacak mı? 28 ile uyarı!

Hafta sonundan itibaren özellikle pazartesi günü birçok ilde kar yağışı bekleniyor. Zemheri kışı başlıyor, 2023’ün ilk günlerinde kar yurt genelinde etkisini arttıracak. Meteoroloji 2023 yılına günler kala yılın son hava durumu tahminini yayımlandı. Ancak yılbaşında İstanbul’da kar yağışı beklenmezken pazar gününden itibaren bir çok ilde kar yağışı yüzünü gösterecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Hatay ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Hatay ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan pazar günü ise yurdun batı kesiminde yağış, iç kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor. Bu iller arasında Ankara, Eskişehir, Bolu, Kırşehir, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Tunceli, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL