Güncel Yurt

Zemheri soğukları kapıya dayandı!

Kış mevsiminin ilk yarısı olarak ifade edilen zemheri ayının gelmesiyle birlikte yurdun orta ve doğu kesiminde kışın çetin geçmesi bekleniyor.

Zemheri soğukları kapıya dayandı!

Meteoroloji Uzmanı Güven Özdemir Anadolu’yu için yeni bir değerlendirmede bulundu. Özdemir zemheri ayıyla birlikte don, ve sis olaylarının artacağını belirterek Anadolu’yu zorlu günler beklediğine dikkat çekti.

Yaptığı değerlendirmesinde Özdemir, “Öğle saatlerinde hava ısınıyor gibi olur ama güneş batımından sonra hızlı bir şekilde dona çekecek. Güneşe aldanmayın. Hastalık havası diyebiliriz. Dikkatli olmakta fayda var” ifadelerini kullanarak açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Herkes kar beklentisi içerisinde. Ay sonuna kadar kar beklenmiyor ama soğuklar artmaya başladı.

Zemheri ayı diyoruz. Yüksek basınç girişi var. Yarından itibaren Anadolu’da hava daha da soğuyacak. Don, ve sis olayları görünecek. Anadolu’yu zorlu günler bekliyor. Hafta sonuna kadar bu şekilde.

Tabi güneş kendisini gösterecek. Öğle saatlerinde hava ısınıyor gibi olur ama güneş batımından sonra hızlı bir şekilde dona çekecek. Buna dikkat edilmesi gerekiyor. Soğuklar var, kuraklık devam ediyor.”

Öte yandan İstanbul’da önceki yıllara oranla yoğun bir yağış beklenmezken, kar yağışının Ocak ayının ortalarında etkili olması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL